Zúčastnila som sa Leaders for a Day v Bratislave
  • cube

  • cube

  • cube

  • cube

Vedenie školy
Kontakty
Pedagogickí zamestnanci
O škole....
Žiacka Knižka
DualPro
Propagačné video
Učíme remeslá moderne....
DIGIŠKOLA
Školský časopis....
Odbory....
ŠkVP....
Školský poriadok
Rozvrh hodín
Zvonenie
Triedy a triednictvo
Školská psychologička
Výchovné poradenstvo
Vyučovanie a prázdniny
Termíny porád a skúšok
Maturitná skúška
Záverečná skúška
Kritériá pre prijatie
Legislatíva školy
Žiacka školská rada....
Lala Tour 2017....
Funny Tour 2016....
Euroscola 2016....
Eurscola 2017....
Handy Hands....
Rada školy pri SOŠOaS Krupina....
Kolektívna zmluva
Služby
Autoservis
Autoškola
Zváračská škola
Cukrárska výroba
Cukráreň ....
Fotogaléria....
Spravodajstvo
Projekty....
Erasmus+....
Povinné zverejňovanie....
Na stiahnutie
Naši sponzori
Predaj prebytočného majetku
Obchodná verejná súťaž
Verejné obstarávanie
Prieskum trhu
Správa o výchovno vzdelávacej činnosti

Dátum pridania: 18.10.2017        Po?et zobrazení: 109          Tla?i? ?lánok

Zúčastnila som sa Leaders for a Day v Bratislave

V dňoch 4 – 5. októbra 2017 sme sa so spolužiačkou Paulínou Gajdošíkovou zúčastnili programu Leaders for a Day pod záštitou neziskovej organizácie JA Slovensko.

1. deň

V skorých ranných hodinách sme vycestovali do  Bratislavy, kde nás čakal tím JA Slovensko. V budove Tower 115 neďaleko SND sme strávili celý deň.  Staff  JA Slovensko nám hneď        na začiatku upresnil program podujatia. Po úvodnom občerstvení sme dostali darčeky v podobe hnedých vrecúšok s logom neziskovej organizácie. Navštívili sme priestory JA Slovensko, dozvedeli sa viac o vzniku a histórií. Potom nám oznámili mená lídrov, ktorých sme mali tieňovať nasledujúci deň.  Mne bol pridelený veľmi milý startupista a podnikateľ Igor Plávka, ktorý je zakladateľom obchodu s topánkami menom SHOOOS.sk. Čakal nás workshop č. 1         s p. Tigranom Aleksanyanom zo Slovenskej sporiteľne. Predstavil nám možnosti financovania začínajúcich podnikateľov a spoločne sme si zahrali manažérsku hru. Nasledoval workshop č. 2. s p. Petrom Jakušom – Digitálna garáž. Pri tomto workshope sme sa dozvedeli čo je to Google analytik, ako fungujú reklamy na Googli, ako si nastaviť svoju web stránku, aby ste efektívne predávali, ako si nastaviť reklamu, výsledky rôznych prieskumov na internete, najviac vyhľadávané slová na Googli a veľa iného. Večer sme sa premiestnili do Patio hostela, kde sme boli počas tohto projektu ubytovaní.

 

2. deň

Pred nami bol veľký deň D. Presunuli sme sa do Hotela Holiday Inn na spoločné raňajky. Postupne prichádzali lídri a sadali si podľa zasadacieho poriadku vedľa nás. Spočiatku bola napätá atmosféra, avšak postupne sa to uvoľnilo a ja som začala spoznávať svojho lídra. Bol ním p. Igor Plávka, zakladateľ Shooos.sk. Spoločne sme strávili celý deň. Vopred ma upozornil, že náš deň bude trochu iný, než budú mať ostatní, veľmi hektický. Počas celého dňa sme viedli spoločnú komunikáciu. Kládla som mu otázky a on pohotovo odpovedal. Napríklad kde študoval, kde pracoval, ako vznikol nápad založiť Shooos značku, prečo práve topánky, atď. Dali sme si malý break v podobe kávičky. Tu sme prebrali moju víziu do budúcnosti. Pán Plávka mi dal užitočné rady do života, ktoré si budem pamätať a snažiť sa nimi riadiť.                   Po chutnom obede sme sa presunuli na meeting do spoločnosti iu42 Google partners. Tu sme celé poobedie riešili online marketing. Zamestnanci z Googlu ukázali čo treba na stránke vylepšiť, čo tam chýba, aký bol progres za posledné obdobie, ako rástli tržby, sledovanosť stránky atď. Vypracovali sme niekoľko bodov, čo na stránke treba zmeniť, vylepšiť. Aj keď si majitelia stáli za vlastnými názormi, myslím, že v podnikaní je občas treba aj ustúpiť a nechať si poradiť. Po besede sme ukončili meeting so spokojnosťou na oboch stranách. O 18 hodine nás čakal večerný networking koktejl a večera opäť v hoteli Holiday Inn. Tu sa stretli všetci študenti programu JA Slovensko spoločne s lídrami. Mohli sme si tak vymieňať skúsenosti z celého dňa, komunikovať s lídrom, ktorý nám nebol pridelený a pod. Po večeri sme dostali certifikáty od programovej manažérky Alžbety Šrenkelovej. Urobili sme si pár spoločných fotiek, občerstvili sa a postupne sme odchádzali na hostel. Samozrejme sme nezabudli poďakovať, že sme mohli byť súčasťou takejto skvelej akcie ako bol Leaders for a Day. Táto skúsenosť nás naštartovala do ďalšieho života, priniesla nové nápady, rady. Dúfam, že sa v budúcnosti ešte zúčastníme podobných akcií pod organizáciou JA Slovensko. Sú to pre mňa nezabudnuteľné dni, kedy som získala nových priateľov, vedomosti, zručnosti a veľa iného. Jedno veľké ďakujem patrí všetkým, ktorí sa na tejto akcii podieľali.

 

Veronika Šulajová 4.O

 

Fotogaléria - JA Slovensko 2017


Súvisiace odkazy: Škola,

Náhodná fotografia